تبلیغات
همشاگردی ها - نخبگان IT
 
همشاگردی ها
واسه ی شما...
 
 

ادامه دهید...! در دنیا انسان های معدودی وجود دارند که در زندگی خود و آدم های دیگر تاثیر می گذارند. افرادی که به عنوان نخبگان دنیای اینترنت معرفی شده‌اند از آن دسته افراد هستند. افرادی که دنیای اینترنت را به گونه ای ‌موثر متحول ساختند، افرادی هستند که در ابتدا به رویا‌ها و آرزو‌های شخصی خود بها داده و آنها را به واقعیت‌های ملموس تبدیل کرده اند. این افراد مشهور و نامی قبل از تحقق رویا‌هایشان تنها افراد عادی و بعضا فقیر یک جامعه بوده اند.

تفاوت‌های فردی اینگونه افراد از آنجا آغاز می شود که به عنوان یک انسان واقع گرا شروع به باور‌ رویا‌ها و روح دادن به آرزو‌های خود می کنند. تبدیل رویا‌ و آرزو‌ها به واقعیت های ملموس و پیش رو بطوری که جامعه‌ و آینده افراد آن را متحول سازد، کار بزرگی است اینطور نیست؟ این ها همان کاری است که افراد زیر به عنوان نخبگان دنیای اینترنت انجام داده‌اند.
وینت سرف و باب کان

http://groups.yahoo.com/group/Goonagoon/join
وینت سرف و باب کان "Vint Cerf and Bob Kahn" افرادی بودند که پروتکل TCP/IP را پایه گذاری کردند. پروتکلی که بین کامپیوترهای یک شبکه امکان ارتباط و انتقال پیام می‌دهد. اینترنت بر پایه این پروتکل ساخته شده است. وینت سرف در یک سخنرانی به نکته جالب توجه‌ی اشاره می کند که اینترنت آینه‌ای تمام نما از اجتماع افراد است و نکته دیگر اینکه ارسال هرزنامه، یکی از آثار جانبی رایگان بودن سرویس ایمیل است.
http://groups.yahoo.com/group/Goonagoon/join

مایکل هارت

http://groups.yahoo.com/group/Goonagoon/join
مایکل هارت "Michael Hart" فردی که اولین کتاب الکترونیک جهان را به تحریر در‌ آورد. او بنیانگذار پروژه گوتنبرگ است و خود او اولین کتابخانه دیجیتال دنیا را جمع آوری کرده است. راهکارها و برنامه‌های او امروزه زمینه ساز فرصت هایی ارزشمند همچون رسانه الکترونیک و آموزش مجازی شده است.
http://groups.yahoo.com/group/Goonagoon/join

ری تام لینسون

http://groups.yahoo.com/group/Goonagoon/join
ری تاملینسون "Ray Tomlinson" به "پدر ایمیل" مشهور است. وجود برنامه بی نظیری چون ایمیل یا پست الکترونیکی در دنیای اینترنت، مدیون برنامه نویسی کهنه کار یعنی ری تاملینسون ‌است. او اولین نفری بود که در حین پی ریزی سرویس ایمیل علامت معروف @ را برای نشانه گذاری در این سرویس برگزید تا امروزه میلیاردها نفر در سراسر دنیا از آن استفاده می کنند. با توجه به کاربری وسیع اینترنت، می‌توان گفت؛ ایمیل یا همان پست الکترونیک یکی از نیازها و ضرورت جامعه و زندگی امروزی بشر است.
http://groups.yahoo.com/group/Goonagoon/join

پیر مراد امیدیار

http://groups.yahoo.com/group/Goonagoon/join
پیر مراد امیدیار مایه مباهات ایران زمین است. او یک کارآفرین دو رگه ایرانی- آمریکایی متولد فرانسه است. امیدیار با بینش و شناخت از طبیعت انسان‌ها، سرویس خرید و فروش eBay را راه‌اندازی کرد. امیدیار بر این باور است که ابزار یا شی که برای یک نفر ممکن است، بی ارزش باشد، امکان دارد برای دیگری با ارزش و کاربرد داشته باشد. او با همین استدلال و منطق سبب ایجاد و راه اندازی سایت عظیم خرید و فروش یا eBay در عرصه اینترنت شد. سایتی برای داد و ستد و مزایده کالاها و خدمات در سرتاسر جهان که برای خود غولی شده است.
http://groups.yahoo.com/group/Goonagoon/join

استیو جابز

http://groups.yahoo.com/group/Goonagoon/join
استیو جابز یکی از موفق ترین کارآفرین‌های نسل حاضر است. موفقیت او داستانی افسانه ای دارد. او در دوره دانشگاهی پس از شش ماه از دانشگاه اخراج شد. زندگی او به سختی می‌گذشت. به گونه‌ای که در کف اتاق دوستان خود می خوابید و برای گذران زندگی، بطری‌های خالی جمع آوری کرده، می فروخت. با این کار او تنها 5 سنت پول برای غذا بدست می‌آورد. با این وجود او همه سختی‌ها را تحمل کرد تا اینکه بالاخره توانست شرکت اپل و شرکت انیمیشن پیکسار را بنیاد گذارد. ابداع و طرح‌های این نابغه دنیای فن‌آوری یعنی استیو جابز برای همیشه در تاریخ جهان اینترنت ثبت شده است. او چهره‌ای محبوب و قابل احترام میلیون ها نفر از مردم دنیا است. همچنین سخنرانی قابل در زمینه رمز و راز موفقیت و شکست‌های انسانی است که بسیار تاثیر گذار است. چرا که بیشتر ‌آنها تجربه‌های قابل لمس زندگی خود اوست.
http://groups.yahoo.com/group/Goonagoon/join

بیل گیتس

http://groups.yahoo.com/group/Goonagoon/join
ویلیام هنری گیتس سوم مشهور به بیل گیتس رئیس و موسس شرکت مایکروسافت است. او در سیزده سالگی اولین نرم فزار خود را که یک بازی ساده بود، نوشت. گیتس بیشتر وقت خود را با دوست خود پل آلن که در زمینه سخت افزار کامپیوتر مهارت داشت، به برنامه نویسی کامپیوتری می‌گذراند. سال ۱۹۷۵ با همکاری پل آلن شرکت کوچکی بنام Microsoft با شعار "در هر خانه یک کامپیوتر" تاسیس کرد. شرکتی که انواع زبانهای برنامه سازی را برای کامپیوترهای مختلف تولید کرده و می‌کند. بعدها شرکت مایکروسافت با تولید سیستم عامل گرافیکی Windows و محصولات موفق دیگر گامهای بزرگتری بسوی موفقیت برداشت. طبق آخرین آمار بیش از ۹۵ درصد از دارندگان کامپیوترهای شخصی در سراسر جهان از محصولات مختلف مایکروسافت استفاده می‌کنند. بیل گیتس با بیش از ۵۰ میلیارد دلار، ثروتمندترین مرد دنیا شناخته شده است.
http://groups.yahoo.com/group/Goonagoon/join

لاری پیج و سرجی برین

http://groups.yahoo.com/group/Goonagoon/join
کمتر کسی در دنیای اینترنت وجود دارد که نام این دو اعجوبه وب یعنی لاری پیج و سرجی برین بنیان گذاران شرکت گوگل را نشنیده باشد. این دو با خلق موتور جستجوی گوگل، مسیر رشد و توسعه وب را تغییر دادند. شرکت گوگل در آغاز با ایده و سرمایه شخصی آنها تاسیس شد و دیری نپایید که با درخشش سریع خود توانست به غولی دست نیافتنی و محبوب تبدیل شود. می‌توان به جرات گفت که تمامی کاربران اینترنت در دنیا از سرویس آنها استفاده کرده یا می کنند. این دو نابغه الگوی خوبی برای موفقیت جوانان دنیا هستند.
http://groups.yahoo.com/group/Goonagoon/join

استیوارت باترفیلد و کاترینا فیک

http://groups.yahoo.com/group/Goonagoon/join
استیوارت باترفیلد و کاترینا فیک یک زوج موفق و نابغه‌ای هستند که با رشد اینترنت به فکر و طراحی سایتی برای، اشتراک گذاری عکس‌ها در اینترنت افتادند. آنها با تلاش مستمر توانستند، سرویس به اشتراک گذاری عکس flickr را پایه گذاری کنند. این سایت در آغاز به صورت یک بازی آنلاین راه‌اندازی شد و در مدت کوتاهی به یکی از پرطرفدارترین سایت‌های اینترنتی تبدیل گشت. این سایت در حال حاضر به یکی از فعالیت های ناگسستنی افراد و کاربران اینترنتی تبدیل شده است. با محبوبیت و کسب شهرت جهانی این سایت توسط صاحبان یاهو خریداری شد.
http://groups.yahoo.com/group/Goonagoon/join

سر تیم برنرزلی

http://groups.yahoo.com/group/Goonagoon/join
تیم برنرزلی اولین کسی بود که نام World Wide Web (با علامت اختصاری www) را برای آدرس سرویس کلاینت و سرور پایه گذاری کرد. او مرورگر ساده‌ای را خلق کرد تا به وسیله آن بتوان مطالب و اطلاعاتی که بیش از یک متن خالی هستند در اینترنت ارائه داد. مانند لینک یا پیوند که اینترنت را به یک منبع اطلاعاتی نامحدود تبدیل کرده است. او در حال حاضر رییس کمیته W3C است که وظیفه تدوین و پیشبرد استاندارد‌های جهانی اینترنت است.
نوع مطلب : و ...، 
برچسب ها : آی تی، IT، it،

ارسال شده در تاریخ : سه شنبه 27 اردیبهشت 1390 :: توسط : نگین ...
درباره وبلاگ
همشاگردی ها:
سلام به تمام بر و بچ هم شاگردی ها!
مرسی که به وبلاگ همشاگردی ها اومدید.
امیدواریم از مطالب خوشتون بیاد و البته نظر هم یادتون نره هاااا!
اگه به آدرس hamshagerdiha@yahoo.com ایمیل بزنید می تونید ایمیل های مربوط به وبلاگ رو دریافت کنید. اینجا می تونین کلی بخندین و مطالب جالبی رو ببینین... پس وقت رو از دست ندین!
راستی...!استفاده از مطالب بدون ذکر منبع، ممنوع!

مدیر وبلاگ: نگار ..
منوی اصلی
موضوعات
آرشیو مطالب
مطالب اخیر
نویسندگان
پیوندهای روزانه
نظرسنجی
شما دلتون می خواد که همشاگردیها دوباره فعالیتش رو آغاز کنه؟؟


برچسبها
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
جستجو
 
 
 
منبع : خدمات وبلاگ نویسان جوان          www.bahar22.com رفتن به بالای صفحه Locations of visitors to this page href="http://www.FIBOCLIP.com">JavaScript Kit

مترجم سایت

مترجم سایت